Zobacz co oferujemy
możliwość odstąpienia od umowy do 14 dni bezpłatna dostawa od 150 zł bezpieczne płatności dotpay 20 zł na pierwsze zakupy szybka dostawa Trusted shops

Arbiter by Alfonso Marciano

Arbiter by Alfonso Marciano to włoska marka, która niezmiennie zachwyca od 1954 roku! Obecnie ma na swoim koncie ponad 15 wygranych prestiżowych nagród modowych, 10 000 szczęśliwych klientów oraz 50 000 wykonanych butów. Liczby robią wrażenie, ale to obuwie jest dziedzictwem tradycji, doświadczenia w rzemiośle, nienagannej produkcji oraz doskonałego komfortu podczas noszenia.

Alfonso Marciano, założyciel marki, był ciągłym poszukiwaczem piękna zaklętego w butach. Sekret jego dzieł tkwi we włoskim, ręcznym kunszcie rzemieślniczym połączonym z innowacyjnymi kształtami i materiałami. Jego marka Arbiter przetrwała do dziś, a specjaliści kontynuują dzieło Alfonsa.

Buty idealne na ślub lub spotkanie biznesowe

Arbiter by Alfonso Marciano to luksusowe buty, szyte ręcznie i zgodnie z włoskimi tradycjami. Wśród produktów marki znaleźć można buty do garnituru, które dopełnią elegancką stylizację Pana Młodego. Buty do garnituru powinny nie tylko doskonale wyglądać, ale też być wygodne - a komfort i styl to kwintesencja filozofii marki Arbiter.

Sytuacje casualowe również wymagają odpowiedniej oprawy. W tym przypadku, jeśli potrzebne są codzienne spotkania z klientami, niezbędne będą buty do garnituru brązowe. Ten kolor obuwia pasuje do wielu garniturów, zaczynając od szarych i grafitowych, a na beżowych, zielonych, brązowych i khaki kończąc.

Od wieków wiadomo, że eleganckie buty męskie do garnituru, są ważnym elementem formalnej stylizacji. Jednymi z eleganckich modelu butów są monki w kolorze brązowym. Cechą charakterystyczna butów jest zapięcie na klamrę - pojedynczą lub podwójną. Są to buty doskonałe do stylizacji codziennych - np. do pracy lub na spotkania z klientami, a także na wieczorowe wyjścia, mniej formalne.

Buty typu oxford w uniwersalnej kolorystyce

Najbardziej uniwersalnym kolorem wśród garniturów męskich jest granat. Łatwość dopasowania koszuli i dodatków sprawia, że chętnie zakładany jest zarówno na co dzień, jak i na ważne okazje - np. śluby. Aby stworzyć monochromatyczny look, polecamy buty do garnituru granatowe.

Dla uroczystości o najwyższym stopniu formalności polecamy buty typu oxford, które są sławne dzięki studentom z uniwersytetu Oxford w Anglii, na początku XIX wieku. Ich cechą charakterystyczną jest lekko zaokrąglony nosek, polerowany na błysk. Buty są gładkie, sznurowane, nie posiadają zdobień. Buty typu oxford męskie są wykonane z włoskiej skóry. Swoją formalność zawdzięczają przyszwie, która jest nazywana “zamkniętą obłożyną”. Buty oxfrod są uniwersalne i pasują do każdego typu garnituru.