Zobacz co oferujemy
możliwość odstąpienia od umowy do 14 dni bezpłatna dostawa od 200 zł bezpieczne płatności Tpay 20 zł na pierwsze zakupy szybka dostawa Trusted shops

Jak dobrać pasującą koszulę do garnituru? Doradzamy!

17.05.2021

 

Dobór odpowiedniej koszuli do garnituru nie jest tak prosty, jak mogłoby się wydawać. Eleganckie koszule męskie różnią się między sobą pod wieloma względami. Podczas ich wyboru zwracamy oczywiście uwagę na tkaninę. Ważny jest jej skład oraz splot, co ma duży wpływ na komfort noszenia. Wybieramy również odpowiedni rodzaj kołnierzyka, guzików, mankietów czy plis. Co jednak z kolorem oraz wzorem? Kwestia dobrania koszuli do garnituru pod względem stylistycznym jest przecież szalenie istotna. Oprócz tego istotną kwestią jest dobór odpowiedniego fasonu. Czy lepszy byłby slim fit, czy regular fit? Czy może, zamiast standardowych rozmiarów powinniśmy zamówić koszulę na wymiar?

Jak dobrać koszulę do garnituru pod względem koloru?

Kolor koszuli do garnituru to kwestia, na którą chyba w największym stopniu zwracamy uwagę. Oczywiście powinna ona się podobać przede wszystkim nam samym. Nie mniej musimy pamiętać, że kolor koszuli często jest zależny także od sytuacji i okazji, na którą chcemy ją ubrać. Głównym elementem stylizacji okolicznościowych bardzo często zostaje biała elegancka koszula męska. Jest ona najbardziej uniwersalna i stylowa. Jeśli natomiast chodzi o stylizacje biznesowe, to tutaj mamy już większe pole do popisu. Możemy dobrać błękitną, szarą czy nawet jasnoróżową koszulę do garnituru. Jeśli chcielibyśmy w tym przypadku zdecydować się na wzór na tkaninie, to powinniśmy wybrać coś delikatnego. Odpowiedni będzie prążek lub delikatna krata.

Jaka koszula do granatowego garnituru?

Granatowy garnitur jest najbardziej klasyczny ze wszystkich garniturów. Nikogo więc nie powinien dziwić fakt, że uwielbia się on z równie klasyczną białą koszulą. Takie zestawienie pozwala stworzyć nam niezwykle formalną stylizację zgodną z odzieżowym savoir-vivre. Jednak to nie koniec możliwości stylizacyjnych. Granatowy garnitur możemy łączyć z wieloma różnymi kolorami, w tym również z tymi występującymi często w modzie biznesowej. Różowe, niebieskie czy szare koszule do garnituru to propozycja idealna nie tylko do biura, ale i na różnego rodzaju półformalne spotkania. Granat możemy łączyć także z ciemnymi kolorami, a nawet z czernią. Charakter takiej stylizacji zdecydowanie będzie mniej formalny – nada się dla osób, które lubią bawić się modą i odchodzić niekiedy od fundamentalnej elegancji np. na spotkaniach ze znajomymi.

 

Czarny garnitur – jaka elegancka koszula męska?

Czarny garnitur to wybór, który wydaje się dosyć ekstrawagancki, gdy decydujemy się na niego w sytuacjach społecznych innych niż wieczorne gale lub pogrzeby. Podczas obydwu tych okazji, czarny garnitur możemy połączyć z klasyczną białą koszulą. Nie zachęcamy do próbowania w tym przypadku innych rozwiązań takich jak kolorowa koszula do czarnego garnituru. Dlaczego? Ponieważ jest to nieformalna stylizacja, która ma niewiele wspólnego z zasadami odzieżowego savoir-vivre. Wszelkie łamania kanonów oczywiście są dopuszczalne, ale… nie w każdej sytuacji. Eksperymentując w ten sposób z modą podczas okazji formalnych, czy nawet półformalnych z całą pewnością, narazimy się na wywołanie śmieszności wśród gości. Zatem zgodnie z kanonem koszula do czarnego garnituru powinna być biała. Wybierając taki zestaw, zawsze będziemy prezentować się elegancko bez zwracania na siebie szczególnej uwagi krzykliwym strojem.

Wzorzysta koszula do garnituru – jak dobrać?

Kolejną zagwozdką związaną z elegancką modą męską jest to, jak dobrać wzorzystą koszulę do garnituru. Jest jedna zasada, którą zawsze powinniśmy się kierować podczas tworzenia tego typu połączeń. Wzór na koszuli i na marynarce powinien różnić się między sobą rozmiarem – jeśli prążek na marynarce jest duży, to na koszuli powinien być drobny i na odwrót. Jeśli chodzi o wzory, to warto zwrócić uwagę także na motywy causalowe – florystyczne. Połączenie koszuli w kwiaty z garniturem nie jest najlepszym pomysłem. Oczywiście mowa o formalnej stylizacji. Jeśli chcemy stworzyć takie połączenie w ramach mody codziennej to… czemu nie! Warto bawić się różnymi motywami na co dzień i wyrażać w ten sposób siebie. Pamiętajmy tylko, że w takim przypadku koszula stanowi najmocniejszy wizualnie element całej stylizacji, warto więc, aby pozostałe dodatki, np. poszetka były stonowane dla uniknięcia efektu pstrokacizny.

 

Elegancka koszula męska do garnituru w kratę

Krata to wzór niezwykle uniwersalny. Sprawdzi się w stylizacjach codziennych oraz tych bardziej formalnych. Przy łączeniu ze sobą garnituru, koszuli i kraty, warto mieć na uwadze przede wszystkim zasadę wspomnianą powyżej. Mianowicie krata na jednej z tych dwóch części garderoby, powinna być mniejsza bądź większa od drugiej. Ciekawym połączeniem jest marynarka w szeroką kratę windowpane z elegancką koszulą męską w delikatną, małą kratkę albo na odwrót. Czy jest to rozwiązanie odpowiednie na spotkania formalne i większe okazje? Przyjęło się, że im krata jest drobniejsza, tym również bardziej formalna i elegancka. Pamiętajmy jednak, że podczas wyjątkowo formalnych okazji, takich jak chociażby ślub, połączenie kraciastej koszuli i garnituru jest niewskazane. Motywy rustykalne czy boho lubią się z kratą, to fakt, ale w takim przypadku powinniśmy postawić na gładką koszulę do garnituru w kratę.

A może koszula męska na wymiar?

Koszula do garnituru powinna być przede wszystkim wygodna. Jeśli jesteśmy posiadaczami nietypowej sylwetki albo po prostu cenimy sobie jak największą wygodę, to warto zainteresować się tematem szycia na miarę. Należy bowiem pamiętać, że koszula męska, to część garderoby najbliższa ciału. Jej noszenie powinno zawsze być dla nas jak najbardziej komfortowe i wygodne w użytkowaniu. Koszula na miarę pozwoli nam czuć się dobrze, nawet jeśli nie przepadamy za zbyt formalnym strojem. Co jednak najważniejsze z punktu widzenia jej dopasowania do naszego stylu, możemy wybrać odpowiadająca nam tkaninę i jej kolor oraz wzór. Jeśli więc szukamy czegoś wyjątkowego i unikalnego, to być może powinniśmy zainteresować się koszulami na miarę.