Zobacz co oferujemy
możliwość odstąpienia od umowy do 14 dni bezpłatna dostawa od 200 zł bezpieczne płatności Tpay 20 zł na pierwsze zakupy szybka dostawa Trusted shops

Muszka na co dzień

Mucha do koszuli na co dzień

Forma klasycznej muszki pozostaje praktycznie nie zmieniona od 1870 roku. Obowiązkowo zakładana jest do fraków (white tie) i smokingów (black tie). Z biegiem lat muszka stała się produktem niszowym, na co dzień nosi ją niewielka liczba mężczyzn. Dla współczesnego gentlemana mucha może wydawać się ekstrawagancją, dodatkiem, który nadaje się tylko na formalne uroczystości. Coraz częściej na ulicach Florencji, Paryża czy Mediolanu widuje się jednak muchy noszone do codziennych stylizacji- sportowej marynarki czy nawet kardiganu. Mężczyźni, wbrew powszechnej w naszym kraju opinii, nie muszą wyglądać w nich jak przebrani klauni czy sympatycy jednej z partii politycznych. Muszka odpowiednio dobrana do codziennego stroju doda mu charakteru, będzie ciekawym modowym akcentem, który wyróżni stylizację z tłumu szaro- grafitowych garniturów z granatowymi krawatami.

Takie muszki nie muszą być wykonane jedynie z jedwabiu, ale na przykład z bawełny czy dżinsu. W przeciwieństwie do much formalnych, można je nosić do koszuli z guziczkami, niekoniecznie białej. Muchę na co dzień warto założyć do garnituru z tweedu i kamizelki.

Dozwolona jest tutaj cała paleta barw i wzorów. Coraz popularniejsze stają się muszki wełniane, a także te wykonane z grenadyny i bawełny. Znajdziemy przeróżne wzory- klasyczne paisley i grochy, kwiaty, gwiazdki czy nawet muchy w muszki. Najważniejsze, aby mucha nie wyglądała w całej stylizacji kiczowato. Ma przyciągać wzrok, ale jednocześnie nie zasłaniać naszego stroju. Jak to w modzie, najważniejsze aby kierować się zasadą – less is more (mniej znaczy więcej).