Zobacz co oferujemy
możliwość odstąpienia od umowy do 14 dni bezpłatna dostawa od 200 zł bezpieczne płatności Tpay 20 zł na pierwsze zakupy szybka dostawa Trusted shops

Koszule ślubne

Przy wyborze koszuli dla Pana Młodego klienci najczęściej stawiają na białą koszulę z mankietami na spinki. Wielokrotnie spotkaliśmy się z dylematem biała czy śmietankowa koszula oraz jaki kołnierzyk powinna mieć koszula do ślubu. Poniżej są wskazówki jak dobrać właściwą koszulę.

Mucha czy krawat do ślubu? Jak dobrać do tego koszulę ślubną?

Dwie podstawowe kwestie związane z wyborem muchy lub krawata na uroczystość ślubna i wesele to rodzaj kołnierzyka i czy koszula powinna mieć kryta listwę. Do muchy na ślub koszula powinna mieć krytą listwę (zakryte guziki), aby wyglądała naprawdę elegancko. Przy wyborze kołnierzyka jest kilka opcji. Najlepszy kołnierzyk to półwłoski, ponieważ mucha na nim najładniej leży a właściwie stoi, ponieważ skrzydełka każdej muszki opierają się na szpicach kołnierza. Przy kołnierzyku włoskim, czyli bardziej rozłożystym mucha nie może być zbyt mała, bo inaczej będzie bardziej opadała.

W przypadku kołnierzyka klasycznego (typu Kent), którego szpice są bliżej siebie, szpice nie mogą być zbyt długie, żeby nie wystawały spod muchy. Ostatnim rozwiązaniem jest kołnierz łamany, tradycyjnie uznawany za kołnierz do muchy. Obecnie koszule z kołnierzem łamanym używa się tylko ze smokingiem.

Jeśli Pan Młody planuje założyć krawat do ślubu, to wtedy jest więcej dowolności, a kołnierzyk w koszuli ślubnej można dobrać w zależności od kształtu twarzy. Porady jak dobrać rodzaj kołnierzyka możecie znaleźć tutaj. Do krawata może być koszula z widocznymi guzikami, które zdecydowanie powinny być białe.

Jaka powinna być bawełna na elegancką białą koszulę do ślubu?

Trzy najczęściej pojawiające się kryteria przy wyborze materiału na koszule ślubne to:

  • niegniotliwość,
  • nieprześwitywalność,
  • oddychalność. 

Najbardziej oddychające tkaniny to oczywiście 100% bawełny w splocie płóciennym, czyli tzw. popelina. Jest to jednak splot mniej odporny na zagniatanie. Bardziej odporne zagniatanie są tkaniny o splocie skośnym, czyli tzw. twill. Takie bawełny są także gęstsze i bardziej kryjące. Największy wpływ na to czy koszula będzie gniotliwa ma wykończenie tkaniny procesem non iron, który wpływa na to, że koszula jest mało podatna na gniecenie. Wszystkie koszule Profuomo z linii Originale mają właśnie wykończenie non iron. Koszule ślubne Profuomo z linii Sky Blue to z kolei twille, które idealnie kryją i są pięknie białe.

Koszula w odcieniu śmietankowym, ivory, złamanej bieli? Czy to dobry wybór?

Często przyszłe Panny Młode, które przychodzą ze swoimi narzeczonymi do naszego studia krawieckiego VAN THORN, aby wybrać koszulę do ślubum przynoszą kawałek tkaniny na suknię ślubną, która jest w odcieniu śmietankowym z prośbą o dopasowanie koszuli. Powodem jest obawa, że na zdjęciach suknia będzie wyglądała na brudną przy białej koszuli. Taką koszulę można wybrac z linii Profuomo lub spotkać się z doradcami VAN THORN w salonach w Gdyni lub Warszawie, aby uszyć koszulę ślubną na zamówienie z materiału o odcieniu dopasowanym do koloru sukni ślubnej.

W razie pytań dotyczących koszuli zapraszamy do kontaktu: 22 243 40 43

Elegancka biała koszula męska do muchy, garnituru lub smokingu.
Elegancka biała koszula męska do muchy z krytą plisą i mankietami na spinki