Zobacz co oferujemy
możliwość odstąpienia od umowy do 14 dni bezpłatna dostawa od 200 zł bezpieczne płatności Tpay 20 zł na pierwsze zakupy szybka dostawa Trusted shops

Krawaty ślubne

Przy wyborze krawata do koszuli ślubnej i całej stylizacji, należy wziąć pod uwagę przede wszystkim rodzaj garnituru, jaki Pan Młody będzie miał na sobie. Warto również zwrócić uwagę na fakt czy jest jakiś kolor przewodni uroczystości lub jakiego koloru są inne dodatki wykorzystywane np. przez Pannę Młodą. Nie mniej istotna jest osobowość Pana Młodego, ponieważ to on musi się dobrze czuć z krawatem, który będzie nosić.

Najważniejsze jest to, żeby krawat był dobrej jakości z naturalnego jedwabiu. Ta jakoś będzie później widoczna.

Jaki krawat dla Pana Młodego?

Jeśli ślub jest tradycyjny i garnitur Pana Młodego jest w jednym z odcieni granatu a Pan Młody lubi bardziej podejście stonowane to najlepiej jest wybrać krawat granatowy, szary, błękitny  lub bordowy. Gładkie krawaty będą najbardziej spokojne ale można wybrać delikatną strukturę lub mikrowzór na krawacie. Idealnie sprawdzi się krawat z grenadyny garza fina, który ma jednolity kolor a jednocześnie ma wyjątkową strukturę jedwabiu. Dobrze będą się także sprawdzać krawaty w kropki.

Obecnie często wybierane są na wesele granatowe garnitury z kontrastową kamizelką w kolorze szarym z niebieską krateczką. Do takiego zestawienia te same krawaty będą pasowały doskonale. Do tego zestawienia nie należy wybierać krawata w kratkę ani pasy.

Dla osób bardziej odważnych można rozważyć krawat w odcieniu jasnego różu lub fuksji. Są wyraziste i dobrze łączą się z granatowym lub szarym garniturem.

Na śluby w stylu rustykalnym lub boho wybierane są garnitury w kolorze jasnoszarym, ciemnej zieleni lub brązu. Do takich stylizacji oprócz granatowego lub bordowego krawata można rozważyć także krawat w kolorze butelkowej zieleni, beżowy krawat lub różne odcienie brązu.

Tradycyjnymi kolorami krawatów ślubnych są kremowy, jasnoszary lub błękitny.

Jaki krawat wybrać dla gościa weselnego?

Gdy jesteśmy zaproszeni na wesele i zastanawiamy się jaki krawat wybrać to dobierajmy go do swojej osobowości, nosząc go musimy się dobrze z nim czuć. Nie zapominajmy jednak o kolorze garnituru a także partnerce, z którą wybieramy się na uroczystość. Zasady kolorystyczne są w zasadzie takie same jak dla Pana Młodego. Gość weselny może sobie pozwolić na więcej ekstrawagancji i bogatszy wzór na krawacie. Jeśli ślub jest latem to można pokusić się także o krawat w pastelowym kolorze. Warto też rozważyć kolor krawata, który będzie pasował do kreacji partnerki pod warunkiem, że będzie pasował do garnituru i osobowości dżentelmena.

Krawat jedwabny w kolorze fuksji
Różowy krawat jedwabny w kolorze fuksji Profuomo
Klasyczny granatowy krawat Profuomo
Granatowy krawat jedwabny o skośnym splocie Profuomo
Czerwony jedwabny krawat
 Czerwony krawat jedwabny w delikatny wzór Profuomo
Koralowy jedwabny krawat Michaelis
Koralowy krawat jedwabny o skośnym splocie Profuomo
Szary jedwabny krawat Profuomo
Szary krawat jedwabny Michaelis 7,5 cm
Niebieski jedwabny krawat Michaelis
Niebieski krawat jedwabny o skośnym splocie Profuomo
Szary jedwabny krawat Profuomo
Szary krawat jedwabny o skośnym splocie Profuomo
Śmietankowy krawat jedwabny Michaelis
Krawat ślubny jedwabny w kolorze śmietankowym Profuomo
Błękitny krawat jedwabny Profuomo
Błękitny krawat jedwabny Profuomo
Błękitny wąski krawat jedwabny
Błękitny krawat jedwabny Profuomo, wąski 6,5cm
Szary jedwabny krawat o szerokości 6,5 cm
Szary krawat z jedwabiu w delikatny skośny splot Profuomo - wąski 6,5cm
Śmietankowy krawat jedwabny w strukturalny wzór paisley pasuje do śmietankowej koszuli i sukni ślubnej w kolorze ciepłej lub mlecznej bieli
Śmietankowy krawat ślubny we wzór paisley Profuomo

 

Strój dla Pana Młodego – 8 najważniejszych dodatków do garnituru ślubnego

04.05.2021
Dodatki do garnituru ślubnego, to niezwykle istotny element każdej stylizacji Pana Młodego. Poznaj 8 niezbędnych akcesoriów i dodatków, których obecność powinieneś rozważyć, jeśli szykujesz się do ślubu!
Czytaj więcej

Mucha czy krawat na ślub? Jak je dobrać do stylizacji Pana Młodego? PORADNIK

19.04.2021
Mucha czy krawat na ślub? O to jest pytanie. Odpowiedź będzie zależna od wielu czynników a przede wszystkim od ubioru Pana Młodego. Warto zatem znać kilka zasad, które pomogą nam dokonać najlepszego wyboru.
Czytaj więcej