Zobacz co oferujemy
możliwość odstąpienia od umowy do 14 dni bezpłatna dostawa od 150 zł bezpieczne płatności dotpay 20 zł na pierwsze zakupy szybka dostawa Trusted shops

Poszetka do garnituru na ślub

Wybór poszetki na ślub to dosyć prosta kwestia. Wybór jest raczej ograniczony do kilku kolorów, żeby nie powiedzieć do jednego koloru. Warto jednak zwrócić uwagę na kilka szczegółów.

Biała poszetka

Jest to właściwie jedyny słuszny kolor ponieważ wygląda najbardziej elegancko. Co więcej biała poszetka pasuje do każdego krawata i muchy. Do wyboru pozostaje materiał, z jakiego została wykonana poszetka. Można wybrać jedwab, len lub bawełnę. Poszetka jedwabna jest najlepsza w połączeniu ze smokingiem a także z garniturem z wełny o delikatnym połysku a także wtedy gdy jedwabny krawat ma więcej połysku. Jedwabna poszetka jest bardziej sprężysta i dlatego trochę trudniej się ją składa. Lniana poszetka z kolei idealnie składa się na płasko i ma ciekawą strukturę, która bardziej pasuje do garniturów, które są z tkaniny o wyraźniejszej strukturze.

Właściwie odstępstwem od białej poszetki jest sytuacja kiedy Pan Młody ma na sobie koszulę w kolorze śmietankowym. Wtedy warto wybrać poszetkę także w kolorze śmietankowym.